O ping pongu

Ping pong získal svůj název díky zvuku, který vydává míček při hře, oficiálně se však nazývá stolní tenis. Jedná se o bezkontaktní sport hraný na stole s pálkou a míčkem. Hrají buď dva proti sobě soupeřící hráči (dvojhra), nebo ve dvě soupeřící dvojice (čtyřhra).

 

Historie ping pongu

Ping pong se vyvinul z čínské společenské hry, která byla na konci 19. století přivezena do Velké Británie, odkud se mohla rozšířit do Evropy a Spojených států. Převratem v této hře, byl vynález celuloidového míčku, díky kterému se odražení od stolu začalo dát předpovídat a ve hře se tak mohlo soutěžit. Od té doby měla profesionalizace ping pongu rychlý nástup. První mistrovství světa se odehrálo již roku 1926. Dnes má tento sport těžiště především v Asijských zemích.

Ping pong je jedním z nejrychlejších sportů vůbec a i přes to je jedním z nejrozšířenějších po celém světě a to jak na rekreační, tak i na profesionální úrovni. Při jeho hře nezáleží jen na fyzické zdatnosti a technice, velkou roli hraje i psychika, soustředění a taktika hráče.

 

 

 


Provoz BowlingBaru ukončen!

Doména bowlingbar.cz je na prodej. V případě zájmu nás kontaktujte na bowlingbar@post.cz